Jasełka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

Jasełka to sposób, dzięki któremu dzieci mogą poznać historię Jezusa i może pokochać go bardziej. Przyjaciele i rodzina przyjeżdżają, aby obejrzeć swoje pociechy w tym niezwykłym historycznym przedstawieniu.

11 grudnia w Akademii Języka Polskiego w Manchester spotkali się najbliżsi i przyjaciele na corocznych jasełkach i wigilii. Był to czas mile spędzony, pełen uśmiechów i wspomnień, czas wędrówki przez radosne tajemnice różańca świętego, miejsce spotkań z Maryją i Józefem, Aniołem Gabrielem, prorokiem Symeonem, kolędnikami...

Po przemówieniu dyrektor szkoły Anny Tracz, ksiądz Marcin Kania i diakon Vincent Riccardi pobłogosławili zgromadzonych, po czym dzieci miały szansę wykazać się talentami aktorskim, recytatorskim i wokalnym, a akompaniował im Krzysztof Tokarski. Nad całym przedstawieniem czuwała Elżbieta Wszędyrówna z nauczycielami.

Wigilię rozpoczęto tradycyjnie modlitwą, dzieleniem się opłatkiem i składaniem sobie wzajemnych bożonarodzeniowych życzeń. Dzieci i dorośli zajadali się przepysznymi pierogami i kapustą z grzybami, a na końcu podano wspaniałe desery. Wielu gości miało okazję porozmawiać ze sobą i powspominać tradycję z różnych stron Polski.

Ewa Bieszczad opisała jasełka jako „wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju”, a Krzysztof Grabowski był mile zaskoczony, że polsko-amerykańskie dzieci tak ładnie mówią i śpiewają kolędy w języku polskim.

Pod koniec wigilii jak zawsze przybył Biskup Mikołaj, aby obdarować dzieci wspaniałymi prezentami.

Lidia Grabowska, uczennica kl. VIII


Print