Polska poznała rywali na EURO2020

Sport

Hiszpania, Szwecja oraz ktoś z czwórki Bośnia i Hercegowina, Irlandia Płn., Słowacja, Irlandia, będą grupowymi przeciwnikami reprezentacji Polski podczas turnieju EURO2020. Los nie był dla nas zbyt łaskawy, ale eksperci podkreślają, że drużyna trenera Jerzego Brzęczka ma szanse na awans. W ramach przygotowań do mistrzostw Europy biało-czerwoni zagrają z Finlandią, Ukrainą, Rosją oraz Islandią.

Naszym celem jest zagrać więcej niż trzy mecze i do tego będziemy się mocno przygotowywać – powiedział selekcjoner Jerzy Brzęczek bezpośrednio po losowaniu w wywiadzie dla TVP Sport.

powiedział selekcjoner Jerzy Brzęczek bezpośrednio po losowaniu w wywiadzie dla TVP Sport.

Mamy nieprzyjemnych i niewygodnych rywali. Wszystkie mecze będą ekscytujące. Dla mnie spotkanie z Hiszpanią będzie rewanżem za finał Igrzysk Olimpijskich z Barcelony z 1992 roku. Wówczas rywalizowałem z Luisem Enrique na boisku, a teraz spotkamy się na ławkach rezerwowych. Jak jednak popatrzymy na historyczne wyniki z tymi drużynami, to nie są one dobre. Ale to piłka nożna, wszystko się może zdarzyć 

– dodał

Losowanie 6 grup odbyło się 30 listopada br. w Bukareszcie. Polska trafiła do drugiego koszyka, przez co nie mogliśmy trafić do jednej grupy z Francją, Chorwacją, Szwajcarią, Holandią oraz Rosją.

W grupie A znalazły się: Turcja, Włochy, Walia i Szwajcaria; w grupie B: Dania, Finlandia, Belgia i Rosja; w grupie C: Holandia, Ukraina, Austria oraz zwycięzca ścieżki D barażów Ligi Narodów; w grupie D: Anglia, Chorwacja, Czechy i zwycięzca ścieżki C barażów Ligi Narodów; w grupie E: Hiszpania, Szwecja, Polska i zwycięzca ścieżki B barażów Ligi Narodów, zaś w grupie F: Niemcy, Portugalia, Francja i zwycięzca ścieżki A barażów Ligi Narodów.

Przed EURO2020 biało-czerwoni zagrają 4 mecze towarzyskie: 27 marca z Finlandią na Stadionie Wrocław, 31 marca z Ukrainą na Stadionie Śląskim w Chorzowie, 2 czerwca z Rosją na PGE Narodowym w Warszawie, zaś 9 czerwca z Islandią na Stadionie Poznań.

opr. bo

Print