Raporty Specjalne

Uncategorised

  • Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia przeciętna polska rodzina wyda prawie 1 838 zł, średnio o 84 zł więcej niż przed rokiem. Nieco więcej, bo ponad 2 tys. zł, wydadzą rodziny, które korzystają z programu Rodzina 500+ – wynika z badania MilleŚwięta 2019. Z badania wynika, że świąteczne zakupy spożywcze Polacy zrobią najczęściej w dyskontach oraz hiper- i supermarketach, natomiast prezenty kupią przede wszystkim w sieci. To będą zwykle przemyślane decyzje. Pod choinką najczęściej znajdą się kosmetyki i perfumy, a dla dzieci – zabawki. Zdecydowaną większość Polaków ucieszyłby prezent w postaci karty podarunkowej.

    17 December 2019
  • Wigilijna kolacja rządzi się swoimi prawami, szczególnie w kwestii jadłospisu. Według zwyczaju na stole tego wieczoru pojawić powinno się 12 potraw. Oczywiście nie są one przypadkowe. Ich lista zbudowana jest na bazie klucza – na stole wigilijnym powinno pojawić się coś z sadu, coś z wody, coś z pola i coś z lasu. Daje to szansę wprowadzenia na stół wigilijny także potraw ściśle związanych z danym regionem Polski. Niektóre z nich potrafią zaskoczyć!

    18 December 2019
  • Jak co roku, Google tradycyjnie podsumowało mijające właśnie 12 miesięcy w swojej wyszukiwarce na całym świecie, w rozróżnieniu na kraje. Jak wyglądał ten rok w Polsce?

    16 December 2019

Print