Arizona – miejsca, które musisz zobaczyć

Turystyka

Stan Arizona znajduje się w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Od południa sąsiaduje z meksykańskimi stanami Sonora i Kalifornia Dolna, od zachodu z Kalifornią i Nevadą, od północy z Utah, a od wschodu z Nowym Meksykiem. W większości zajmuje obszar wyżynny, gdzie w północnej części rozciąga się wyżyna Kolorado.

Arizona oferuje szlak turystyczny, na który składa się aż 800 mil biegnących przez pustynie, góry, kaniony i nie tylko. To miejsce, w którego historii można znaleźć zarówno banitów z dzikiego Zachodu, jak i poszukiwaczy złota.

W Arizonie można znaleźć duże miasta i małe malownicze miasteczka, tereny niezasiedlone i wielkie metropolie i każde z nich obdarzone jest specyficznym urokiem i charakterem. Lokalne społeczności, zróżnicowane, o bogatej historii i unikalnym charakterze są na tyle interesujące, że same w sobie mogą stanowić cel podróży.

Droga nr 66

Biegnący przez północną Arizonę odcinek słynnej pierwszej autostrady „Mother Road” jest nieodłącznie połączony z historią i kulturą, a także rozrywką. W myśl znanej piosenki sprzed lat „Get your kicks on route 66” – czyli każdy może znaleźć coś dla siebie na Drodze nr 66.

Route no. 66 to trasa usiana atrakcjami, dla których warto się zatrzymać. To raj zarówno dla narciarzy, jak i dla wędkarzy, dla myśliwych i amatorów wypraw pod namioty. To kraina kolorów – od czerwonych skał po zielone winnice i błękitne niebo. To miejsce, w którym zarówno podróż i cel tworzą niezapomnianą kombinację.

Historia i natura

Ustanowiona w 1926 roku Droga nr 66 została zdjęta z mapy, ale niektóre jej odcinki są jeszcze przejezdne i niezmiennie oferuje sporą ilość atrakcji dla tych, którzy podróżują jej szlakiem. Od powstania Droga nr 66 wiąże się w kolektywnej wyobraźni Amerykanów ze zmieniającą życie podróżą, przyciągając poszukiwaczy wrażeń, doświadczeń i przygód, zarówno desperatów, jak i marzycieli.
Odcinek w Arizonie jest szczególnie malowniczy, nie tylko dla amatorów parków narodowych, rezerwatów przyrody i pięknych widoków. Wystarczy wymienić takie atrakcje jak: Meteor Crater, Park Narodowy Petrified Forest, Jaskinie Grand Canyon i Park Narodowy Colorado River, które są znane nie tylko w Ameryce, ale i na całym świecie.

Atrakcje

Oprócz cudów natury Arizona przyciąga turystów mnóstwem atrakcji. Jedną z nich jest znajdujący się przy samej Drodze nr 66 kultowy już lokal o nazwie Delgadillo’s Snow Cap Drive-In z kolekcją zabytkowych samochodów, zabawnych, choć kiczowatych, gadżetów – jest niemalże obowiązkowym przystankiem dla podróżujących tą trasą. Centrum Flagstaff, malownicze miasteczko w stylu wczesno-amerykańskim, oferuje szeroki wybór restauracji i sklepów. Natomiast spacer po Grand Canyon Skywalk zapiera dech w piersiach nie tylko ze względu na piękno panoramy, ale dzięki adrenalinie, jaką wywołuje spacer na wysokości 4,000 stóp ponad korytem rzeki.

Zakwaterowanie, hotele, kamping

Zarówno większe miejscowości, takie jak Flagstaff, Winslow i Kingman, jak i te mniejsze znajdujące się przy Drodze nr 66, oferują hotele i inne formy noclegu i zakwaterowania. Amatorzy przyczep kempingowych i namiotów mogą skorzystać z lokalnych pól namiotowych i kempingowych.

Więcej informacji jak podróżować po Arizonie i jej atrakcjach znajdziesz na stronie www.visitarizona.com/polish. Tam można również zamówić bezpłatny przewodnik turystyczny po stanie Arizona.

Promocja

Print