Wigilia w klubie Sobieski w Greenacres

Floryda

Jak co roku klub Sobieski w Greenacres na Florydzie 15 grudnia zorganizował spotkanie opłatkowe dla ponad 180 członków klubu i gości. Swoją obecnością zaszczycili klub również księża z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z Pompano Beach: Stanisław Rakiej i Sławek Murawka.

Spotkanie rozpoczęło się od występu Teatru Bez Wizy z wzruszającą opowieścią wigilijną opartą na baśni Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, w którym wystąpiły także dzieci z Polskiej Szkoły im. Kopernika w West Palm Beach. Reżyserem była jak zwykle długoletnia dyrektor artystyczna Teatru Bożena Fedak.

Po spektaklu ksiądz Rakiej jak co roku udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym, po czym uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem. Do stołu zostały podane tradycyjne polskie potrawy: sałatka warzywna, śledzik w cebuli, zupa grzybowa, kapusta z fasolą, ryba i pierogi. Nie zabrakło oczywiście makowca i szarlotki na deser. W domowej atmosferze oraz przy rozmowach i akompaniamencie kolęd uczestnicy spotkania miło spędzili niedzielny wieczór.

Albert Stępniak

Print