Zlatan Ibrahimovic opuszcza Amerykę

– Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem – takimi słowami słynny szwedzki piłkarz Zlatan Ibrahimovic pożegnał się z kibicami Los Angeles Galaxy i całego amerykańskiego futbolu. Przez półtora roku gry w lidze MLS w 53 meczach strzelił 52 gole i zaliczył 17 asyst. Jak zawsze jednak nie obyło się bez kontrowersji.

„Dziękuję LA Galaxy za to, że znów czuję, że żyję. Dziękuję fanom Galaxy – chcieliście Zlatana, dałem wam Zlatana. Nie ma za co. Historia toczy się dalej” – napisał napastnik na Twitterze. Swój post zakończył słowami „A teraz wracajcie oglądać baseball”, co zostało uznane za wbicie szpili Amerykanom, dla których ta dyscyplina sportu jest o wiele ważniejsza niż piłka nożna.

Za grę w LA Galaxy i Major Soccer League podziękował Szwedowi prezydent klubu Chris Klein. – Odkąd do nas przyszedł, miał pozytywny wpływ na rozwój piłki nożnej w Los Angeles. Jesteśmy wdzięczni za jego pracę, etykę i pasję. Tak samo jak za profesjonalizm i wpływ na lokalne i piłkarskie społeczeństwo w całej Ameryce Północnej – podkreślił.

38-letni Ibrahimovic wraca do Europy. Z doniesień medialnych wynika, że dostał oferty z AC Milan, SSC Napoli, Bologna FC i Manchesteru United. Sam piłkarz zasugerował, że chętnie przeniósłby się jednak do... Hiszpanii.


Print