Złota Piłka dla Leo Messiego

Sport

Po cichu liczyliśmy na miejsce w pierwszej trójce, a nawet zwycięstwo Roberta Lewandowskiego, ale tegoroczna Złota Piłka trafiła w ręce Argentyńczyka Leo Messiego. W plebiscycie „France Football” Argentyńczyk wyprzedził Holendra Virgila van Dijka oraz Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Kapitan reprezentacji Polski, który jest w tym roku najskuteczniejszym napastnikiem na świecie, zajął 8. miejsce.

Rozczarowany? Nie, cieszę się, że tu jestem, że wszystko się zgrało. To coś innego, fajne doświadczenie spotkać się w innym stroju niż zwykle. Podchodzę do tego z uśmiechem na twarzy  

–powiedział Robert Lewandowski tuż po gali w Paryżu dla portalu laczynaspilka.pl

Robert jest tytanem pracy i naprawdę jestem z niego dumna. To skromny chłopak.

– dodała jego żona Anna.

Wyniki plebiscytu ostro skrytykował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. – To niekompetencja. Ósme miejsce Roberta to jest afront pod wieloma względami – powiedział Zbigniew Boniek w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. – Według mnie w Złotej Piłce trzeba ustalić, jaki okres się liczy. Styczeń-listopad? Potem trzeba wybrać 30 najlepszych piłkarzy, zrobić poważną kapitułę i opowiedzieć im, co każdy z piłkarzy zrobił w danym roku i niech wtedy wybiorą najlepszego – dodał.

Złotą Piłkę, uchodzącą za tytuł najlepszego piłkarza świata, przyznaje 195 dziennikarzy z całego świata. Leo Messi zdobył ją już po raz szósty w karierze i jest rekordzistą pod tym względem.        

opr. bo

Print